تبلیغات
فروغ ولایت - همه بخوانند چه آنان که انتخای میشوند چه آنان که انتخاب می کنند...(قسمت دوم)

من انقلابیم و حرف را صریح و صادقانه میگویم

همه بخوانند چه آنان که انتخای میشوند چه آنان که انتخاب می کنند...(قسمت دوم)
طبقه بندی: انتخابات، | نظرات : نظر

Ø      20وظیفه دولت:

1.     ارزیابی وترتیب اثر دادن به نتایج ارزیابی

نقاط قوت و ضعفتان را بسنجید و بدون تعصب داوری کنید. از نظرات افراد دلسوز در این داوری حتماً استفاده کنید.

 

2.     تعیین اولویت های کاری با توجه به محدودیت عمر دولت و امکانات

 

 

3.     توجه دائم به سند چشم انداز

 

4.     سرعت همراه با دقت

نکته ی بعدی این است که سرعت را با دقت همراه کنید. سرعت غیر از شتابزدگی است؛ شتابزدگی بد است. سرعت وقتی با دقت همراه شد، کار معقول و صحیح است. سرعت بدون دقت، می شود شتابزدگی. مواظب باشید در  تصمیم گیری ها و نوع کارها، شتابزدگی پیش نیاید و دست پاچه مان نکنند...

 

5.     عمل به وعده های سفر استانی

 

6.     عدم غفلت از اقدامات و برنامه های بلند مدت

 

7.     پشتوانه کارشناسی کارها

کار بدون کارشناسی، ابتر و عقیم و خنثی خواهد بود... کارشناسان صادق و خوب در دستگاه ها و مجموعه ی ظرفیت عظیم انسانی کشور هستند؛ حتماً از نظر کارشناسی این افراد صادق و مؤمن استفاده کنید. کار بدون کارشناسی نباید انجام بگیرد.

 

8.     لزوم تعامل قوا

بدون هماهنگی با قوای دیگر، شما نمی توانید کار را پیش ببرید و حتماً بایستی این تعامل و هماهنگی و اعتماد را به وجود آورید.

 

9.     لزوم تعامل با نخبگان همفکر و با اخلاص

 

10. استفاده ازظرفیت های مدیریتی کشور

 

11. سالم سازی دستگاه های دولت

از جمله کارهایی که طبق تجربه ی ما واقعاً سخت است، سالم سازی این دستگاه عظیم اداری و دیوانی و به اصطلاح بوروکراسی است که در کشور وجود دارد. اگر بتوانید این مشکل را یک طوری حل و علاج کنید، حقیقتاً کارِ کارستانی انجام داده اید و خیلی با ارزش است.

 

12. اجتناب از تصدی گری در غیر وظایف حاکمیتی

 

13. تمرکز زدایی

 

14. لزوم اطلاع رسانی صحیح وهنرمندانه

 

15. مبارزه با فساد

مسئله ی دیگر، مبارزه با فساد همراه با قاطعیت است. الان خوشبختانه رویکرد دولت و آقای رئیس جمهور طوری بوده که کسانی که تمایل به فساد دارند، مرعوبند؛ اما اگر کار صحیح و واقعی انجام نگیرد، کم کم این رعب شکسته          می شود و این ابهت از بین میرود؛ میل به فساد در یک جاهایی وجود دارد. با فساد و تخلفات مالی بی محابا برخورد کنید.

 

16. حفظ سرمایه های ملی

 

17. توجه به فرهنگ

اهمیت کار فرهنگی نباید مورد غفلت قرار گیرد. در کار فرهنگی هیچ وقفه و تعللی جایز نیست؛ چون بیشترین تلاش دشمنان بر روی جامعه و ملت و کشور ما، تلاش فرهنگی است. این مبالغه نیست! بیشتر و پرحجم تر و مؤثرتر از       تلاش های سیاسی و امنیتی، تلاش فرهنگی است. علت هم این است که آنها میدانند اگر در تلاش های فرهنگی علیه انقلاب موفق و پیروز شوند، بقیه ی کارها برای آنها آسان خواهد شد؛ لذا روی این متمرکزند. ما مطلقاً نبایستی توقف داشته باشیم، باید پیش برویم، هیچ سطحی نگری جایز نیست. ظاهرگرایی و عوام زدگی در کار فرهنگی جایز نیست. کار فرهنگی بایستی مدبرانه، عمیق، با حوصله و از سوی آدم های با صلاحیت و کارشناس های حقیقتاً وارد، در همه ی شعبه ها و شاخه های گوناگون فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد.

 

18. تحقیق، علم وفناوری

 

19. دیپلماسی فعال

در زمینه ی مسایل سیاسی هم کارهای زیادی شده؛ ما هم تأکید و اصرار می کنیم همین مسئله ی تحرکات دیپلماسیِ جهت دار، برنامه دار، پخته، نافذ و اثرگذار باشد. ما هر چه در زمینه ی دیپلماسی تحرک مان بیشتر باشد، بهتر است. این سفرهای خارجی، ملاقات های خوب و گفتگوهای تلفنی، همه اش کارهای لازم امروز ماست؛ هرچه حجم و کیفیت اینها را بالا ببرید، بهتر است. مسئله ی دیپلماسی مهم است؛ البته همین طور که گفتیم، دیپلماسی باید جهت دار باشد؛ باید بدانیم چه می خواهیم و دنبال چه هستیم.

*دیپلماسی ما باید با روحیه ی انقلاب همراه باشد- یعنی اسلام انقلابی- این است که به ما بُرش میدهد. «دیدار هیئت دولت در سال 91»

 

20. اغتنام امدادهای الهی

به هر حال، خداوند متعال کمک کار شماست. آنچه را که ما داریم مشاهده و حس می کنیم، همین است و این را کاملاً نشان می دهد. یک به یک، این قدم ها با حمایت و کمک الهی انجام می گیرد و پیش می رود. اوضاع بین المللی، اوضاع منطقه و ضعف روز افزون دشمنِ معاندِ نظام جمهوری اسلامی- یعنی امریکا و صهیونیسم- اینها همه، چیزهایی است که جزوِ امدادهای الهی است؛ اینها را مغتنم بشماریم و از این فرصت، هر چه ممکن است بیشتر استفاده کنیم. ما هم که برای همه ی شما ها دعا می کنیم؛ جزوِ دعاهای همیشگی ما، دعای به آقای رئیس جمهور و شما و به مسئولان کشور است که بتوانید این بار سنگینی را که شانه تان را زیرش داده اید، ان شاء الله به بهترین وجهی به منزل برسانید و کشور و انقلاب را یک قدم پیش ببرید.

 


ادامه مطلب...
نویسنده : ا ظ
تاریخ : سه شنبه 14 خرداد 1392
زمان : 02:56 ب.ظ


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
Design By : Ashoora.ir


کل بازدید:
بازدید امروز:
بازدید این ماه:
تعداد نویسندگان:
تعداد کل پست ها:
آخرین بروز رسانی:

دانشنامه عاشورا

روزشمار محرم عاشورا


پایگاه جامع عاشورا